Блог

Корисно 193

7 порад для успішного впровадження Вашої нової CRM системи

Незалежно від того, вибрали Ви CRM чи ні, було б логічно підготуватися до організаційних проблем, з якими неминуче доведеться зіткнутися. Давайте спробуємо відповісти на ряд основних питань:
 
  • Які ресурси слід залучити?
  • Чи потрібні організаційні зміни?
  • Які цілі або вигоди, які ви очікуєте, від CRM системи?
  • Що краще вибрати: хмара або серверне рішення?
 
 При впровадженні будь-якої нової інформаційної системи, основну увагу слід приділити грамотної синхронізації. Необхідно правильно налаштувати поєднання безлічі керівних принципів і особистої участі. Хороший менеджер проекту має ключове значення, і шлях до успіху безпосередньо залежить від внутрішньої комунікації. Тому CRM система - це не тільки технології: це стратегія і філософія!
 
  Ось 7 корисних порад, які необхідно враховувати при впровадженні CRM системи:
 
  1. Надихає керівництво
 Це може здатися очевидним, але проект, який включає в себе всі відділи компанії, потребує активної участі топ-керівництва, для того, щоб надихати і вибудовувати ланцюжок довіри. Керівники висловлюють свої ідеї та думки, і сприйняття співробітниками цих ключових цілей на ранніх етапах дає синергетичний ефект на всю організацію!
 
  2. Менеджер проекту
 При впровадженні нової системи CRM найважливішим людиною є той, хто має основні повноваження для запуску проектів. Обраний співробітник повинен вести проект таким чином, щоб всі етапи були успішно пройдені і цілі досягнуті. Це не повинен бути хтось із основного керівництва, а виконавець зобов'язаний підходити до завдання з ентузіазмом і уважністю до деталей.
 
  3. Супер-користувач
 Супер-користувач або відповідальний за CRM - це не менеджер проекту. Це людина у вашій компанії, який призначається в якості просунутого користувача вашої нової системи. Він або вона просто любить нову CRM і хоче знати про неї все. Коли інші у вашій організації стикаються з проблемами або потребують підтримки, цей співробітник, завжди готовий допомогти. Ця людина також може бути контактною особою для зв'язку з постачальником CRM послуг, і буде першим, хто отримає інформацію про новини, нових версіях, функціях і т.д.
 
  4. Корисний ажіотаж
 Для керівника проекту важливо створити стартову мотивацію для майбутніх користувачів CRM. Такий внутрішній маркетинг часто недооцінюється, але при впровадженні нової системи CRM потрібно саме «продати» його своїм колегам. Зробіть класну статтю про нову систему в вашої внутрішньої мережі, мотивуючий плакат або навіть невелику вечірку на честь запуску. Це не буде коштувати багато грошей, треба створити якийсь привід відзначити новий початок і створити ентузіазм в команді. І не поспішайте спочивати на лаврах, краще почніть зі збору інформації. Спілкування з колегами допоможе виявити проблеми та знайти шляхи їх вирішення.
 
  5. Внутрішні рекомендації
 Як відомо CRM настільки хороша, наскільки точні дані введені в неї. Вкрай важливо, скласти деякі загальні інструкції. Наприклад, як додати нові дані про компанію або зареєструвати продаж. Якщо Вася, Петя і Марія реєструють свої продажі в CRM системі, а Едуард цього не робить, то менеджеру з продажу буде важко відобразити правильну статистику і курирувати свою команду. Основні принципи та інструкції повинні бути записані і опубліковані, наприклад, в спеціальній вкладці тієї ж CRM.
 
  6. Навчання
 Ми всі різні: деякі люди отримують задоволення від усього нового і з задоволенням почнуть користуватися новою системою. Інші можуть бути налаштовані біліше скептично до нового способу роботи. Керівник проекту повинен мати стратегію для мотивації обох груп користувачів. Ви можете вибрати навчання співробітників від постачальника CRM послуг, або якщо ви призначили супер-користувача він зможе зробити тренінг в офісі. Ви також повинні передбачити запровадження програми внутрішнього навчання CRM системи для нових співробітників.
 
  7. Стратегія
 CRM, як уже згадувалося раніше це не тільки технології, але і філософія.
 
 При впровадженні системи CRM вся ваша компанія повинна переосмислити базові процедури, і кожен співробітник повинен змінити свій робочий процес. Це справжній виклик і вимагає стратегії, щоб впоратися з негативним сприйняттям на всіх рівнях. Незважаючи на те, що за останні 10 років було написано досить багато про CRM, і маса компаній повністю переосмислила підхід до ведення бізнесу, від простих продажів, до багаторівневого сервісу, багато людей до сих пір дивляться на CRM тільки як на інструмент продажів.
 
Ви можете зіткнутися, як з запереченнями типу "В області фінансів ми працюємо по-іншому, і немає ніякої необхідності в системі CRM" або "У мене є всі мої електронні листи, збережені в папках в Outlook, так що я знаю, як їх знайти". Тому важливо пояснити кінцеву цінність CRM і то, наприклад, скільки часу заощадить співробітник собі і своїм колегам.