Блог

Корисно 214

Бітрікс24: Хмара або Коробка?

У цьому огляді ми спробуємо розібратися в наболіле, чим же краще хмарна версія Бітрікс24 коробочки, що вони вміють, і кому це потрібно.
 Перш за все варто уточнити декілька термінів для подальшого розуміння.
 
  Що це і навіщо?
 
 Хмарний сервіс або SaaS (в перекладі «програмне забезпечення як послуга») - це технологія продажу і використання програмних продуктів, що припускає, що замовникам надається програмним забезпеченням через всесвітню павутину. Одне з найбільш значущих переваг моделі «програмного забезпечення як послуги» у відсутності необхідності витрат на установку, оновлення і підтримкою працездатності серверів і працює на них ПО.
 
 У нашому випадку, SaaS це Бітрікс24 - постачальником якої є компанія 1С-Бітрікс. Вона розробляє ПО, орендує сервера і встановлює на них додаток, забезпечує безпеку доступу і зберігання інформації, виконує підтримку і турбується про оновлення, створення і відновлення резервних копій.
 
 Замовник - кінцевий користувач - отримує доступ до сервісу, після реєстрації, і відразу може приступити до роботи, тому що постачальник вже подбав про все інше. Тобто замовник отримує не тільки право роботи з програмним забезпеченням, а й додаткові послуги, які надає постачальник.
 
Коробкове рішення (або серверне рішення) - це пакет програмного забезпечення, який встановлюється клієнтом самостійно на власному серверному обладнанні, підтримується і підтримується силами самого замовника.
 
 Замовник набуває тільки програму (ліцензію), а все, що потрібно для її повноцінної роботи, забезпечує самостійно.
 Тепер, коли ми розібралися в основних відмінностях обох варіантів надання продукту, розберемося як вони позначаються на ключових для клієнта аспектах роботи.
 
  Установка
 
 Хмарний Бітрікс24 вже встановлений на серверах 1С-Бітрікс, і повністю готовий до експлуатації, потрібно тільки пройти авторизацію, і при необхідності оплатити обраний тариф, також додати на портал своїх співробітників.
 
 Перш, ніж встановлювати коробковий Бітрікс24 необхідно придбати і коректно сформувати сервер або обраний хостинг. Далі продукт слід встановити і оформити необхідні настройки. Тільки після цих маніпуляцій можна додавати користувачів і приступати до роботи.
 
  Налаштування
 
 Стандартний функціонал «хмари» готовий до роботи безпосередньо після реєстрації, і не вимагає спеціальних налаштувань. Персоналізація окремих модулів проводиться через призначений для користувача веб-інтерфейс і відноситься скоріше до функціоналу сервісу, ніж до його працездатності.
 
 У коробці користувачам доступна адміністративна панель, та й сам сервер знаходиться в розпорядженні клієнта, що значно розширює спектр допустимих параметрів.
 
  Адміністрування, оновлення, резервне копіювання
 
 У випадку з хмарним сервісом завдання з оновлення до останньої версії, створення резервних копій бази даних, виправлення помилок або збоїв в роботі продукту виконується співробітниками 1С-Бітрікс. Це знімає навантаження з клієнта, але не гарантує стабільність версій або оперативність реагування на запити.
 
 При використанні коробкового рішення, всі ці завдання лягають на IT-фахівців клієнта, а значить клієнт може сам вибрати режим зберігання резервних копій, час установки оновлень і т.д.
 
  Безпека
 
 Всі канали при роботі з хмарним Бітрікс24 закодовані, дані клієнтів зберігаються в різних базах даних, на різних віртуальних машинах і дублюються на запасні сервера - все заходи забезпечення безпеки вже прийняті і єдине, чого варто побоюватися - людський фактор. Користувачі навмисно або з необережності можуть відкрити доступ третім особам або видалити важливі для компанії дані.
 
 Додатково є можливість обмежити список IP-адрес, з яких доступний портал і підключити двоетапну авторизацію з одноразовим паролем на мобільному телефоні.
 
 Безпека коробкового рішення повністю забезпечується клієнтом: свій сервер - свої правила.
 
  Інтеграція зі сторонніми рішеннями
 
 Для хмарного Бітрікс24 ви можете скористатися тільки вбудованими модулями інтеграції - до них відноситься інтеграція з 1С, поштою, телефонією.
 
 Доступ до сервера при коробковому вирішенні дозволяє нам звертатися безпосередньо до бази даних і використовувати більш функціональне API, що значно розширює можливості по інтеграції Бітрікс24 з іншими системами. Серед найбільш популярних інтеграцій - Actice Directory (AD / LDAP), 1С: ЗУП, MS Exchange Server, Asterisk і т.п.
 
  Нестандартний функціонал, доробка
 
 Можливість доопрацювання - одне з найважливіших відмінностей і основна причина вибору коробкового рішення.
 Хмарний сервіс має лише обмежені возможнос