Блог

Корисно 200

Чому Ваша компанія не стане успішною без Управління Бізнес-Процесами?

Для того, щоб стати і залишатися успішними і конкурентоспроможними, підприємства повинні постійно вдосконалювати свої процеси. Недотримання цього правила може призвести до зростання витрат, зниження доходів, менш вмотивованим співробітникам і зменшення кількості задоволених клієнтів як наслідок падіння рівня сервісу.
 
  Управління бізнес-процесами або BPM (Business Process Management) це потужний інструмент, за допомогою якого можна грамотно контролювати всі процеси компанії. Тим, хто розглядає перспективи інвестування в нього, створений цей короткий огляд причин, чому Ваша компанія має потребу в Управлінні Бізнес-Процесами!
 
Що таке BPM?

 Консалтингова компанія Gartner вважає, що управління бізнес-процесами, це "дисципліна, яка покращує ефективність роботи підприємства за допомогою впровадження операційного досконалості і гнучкості бізнесу." Подумайте про бізнес як про двигун і про BPM як інструменті для точного налаштування кожної деталі цього двигуна для того, щоб досягти максимальної продуктивності.
 
  Що робить BPM?
 
 У кожній організації існують загальні бізнес-процеси, призначені для досягнення якихось цілей. Проте, по ряду причин, деякі з цих процесів можуть бути повільними, неефективними, ненадійними, дублюючими одна одну і просто зайвими. Інструмент BPM поміщає всі ці процеси під свою пильну увагу і з використанням моделей, метрик і аналізу, робить оцінку і визначає необхідні поліпшення, які будуть давати більш високу продуктивність. При впровадженні нових процесів підприємства можуть використовувати BPM, щоб переконатися, що ці процеси коректно інтегруються і будуть працювати належним чином.
 
Які основні переваги BPM для компаній?
 
 Простіше кажучи, інструмент BPM дозволяє компаніям виробляти більше процесів високої якості, з меншими втратами і меншими зусиллями. Це особливо вигідно для стартапів та інших компаній, які стикаються з обмеженим бюджетом, і яким необхідно досягти рентабельності в максимально короткі терміни.

  Конкретні переваги BPM для компаній діляться на три основні категорії:
 
  1. Ефективність - Одна з перших вигод яку компанії помічають перш за все це підвищення ефективності. Зрештою, багато процесів часто загрожують витратами через низку факторів, таких як ручна праця, слабка міжвідомча комунікація або загальна нездатність ефективно контролювати прогрес компанії. Проливаючи світло на процеси, BPM допомагає компаніям визначити і усунути всі неефективності.
 
  2. Результативність - Після того, як процес стає більш ефективним, BPM може використовуватися, щоб зробити цей процес більш результативним. Серед багатьох переваг підвищення результативності можна назвати можливість обробляти виключення швидше і краще, здатність приймати більш обґрунтовані рішення, а також здатність виконувати роботу послідовно, що має вирішальне значення для забезпечення кращої якості обслуговування клієнтів. Коли всі процеси ефективно працюють і приведені у відповідність з корпоративними стратегіями і цілями, виробництво стає більш вигідним і набагато більш конкурентоспроможними.
 
3. Гнучкість - У сучасному ультра-конкурентному світі бізнесу гнучкість компанії, стала набагато важливіше, ніж будь-коли раніше. Компанії, чиї процеси не є адаптованими для різного роду змін ризикують залишитися позаду. Необхідність внесення постійних змін може прийти практично звідусіль, як всередині, так і за її межами організації. Нові можливості можуть зажадати змін для того, щоб заробити на них. Нові ділові партнери або клієнти можуть зажадати змін для того, щоб пристосувати інший спосіб ведення бізнесу. І не забувайте, державні, федеральні і міжнародні правила, які можуть зажадати компанію змінити свої процеси.
 
Завдяки інструментам Управління Бізнес-Процесами , компанії мають платформу, для зміни своїх вже існуючих процесів або запровадження нових набагато швидше. Ця здатність залишатися гнучкими і швидко адаптуватися в умовах глобальних є потужним фактором конкурентної переваги для будь-якої компанії.