Блог

Кейси 241

Оптимізація заявок на покупку будинків для ЖК Scandia

Кожен хоче мати свій будинок, завести сім'ю, дітей, виїжджати на машині за місто і жити в красивому, яскравому, сучасному місці. Я знаю одне таке місце, я бачив його і я хочу про нього вам розповісти!
 
 
  ЖК «Scandia» - скандинавське містечко сімейного типу, який підходить для тих, хто цінує європейські стандарти і прагне кардинально змінити якість життя.
 
 
scandia-2.jpg

Коротко про комплекс:
 
- перший в Україні скандинавський містечко, розташований на 80 га, в м Бровари
- типова скандинавська архітектура містечка. Гострі даху
- паркова зона на 6,5 Га з власним озером
- барбекю-зони, зони відпочинку - велодоріжки, спортмайданчики
- 5 дитячих садків дитячих садків і 2 школи
- місця для вигулу собак
- система контрольованого доступу, відеоспостереження, охорона 24/7
- двори закритого типу, з унікальним проектом благоустрою кожен
- поліклініка
- SPA-комплекс
- ТРЦ FJORD
- своя обслуговуюча компанія
 
 Основну і єдину мету, яку поставив клієнт - фіксувати кожне звернення клієнта. В замовника вже була розгорнута версія коробочки Бітрікс24, але була потрібна повноцінна настройка системи.
 
 На момент написання статті 2 будинки скандинавського містечка вже були в процесі будівництва. Товар - квартира або комерційна нерухомість. Кожна заявка коштувала дорого. Кожен день був на рахунку.
 
 Для деяких таке завдання - виклик. Для нас - стандартна задача.
 
 Впровадження CRM - справа не проста. Кожен клієнт - особливий. У кожного клієнта свої потреби і наше завдання було їх вирішити.
 
scandia-3.jpg

У клієнта є сайт http://scandia.ua. Частина заявок планувалося забирати звідти через відкриті лінії. Щоб вирішити це завдання, ми запропонували клієнту встановити онлайн-чат Бітрікс24 на заміну сторонньому рішенням. Але тут виник нюанс - сайт двомовний (російська та українська локалізації). Як розділити звернення до клієнтів на різних мовах?
 
 Scandia.jpg
 
 Тут я трохи схитрував і замість одного чату на сайт поставив відразу два! Навіщо, питається?
 
  Що нам це дає:
 
- за допомогою стандартного функціоналу Бітрікс24 ми розділили відображення віджетів чату на різних мовах (погралися посиланнями, якщо коротко :)
- така ж доля спіткала і CRM-форми (Форму зворотного зв'язку і форму Зворотного дзвінка). До речі, зараз через форму зворотного дзвінка в коробці замовника формується майже 60% лидов.
- До того ж, кожні 2 сек віджет чату пульсує і змінює свої іконки
- і звичайно ж, ми підключили Facebook і Instagram замовника до відкритих лініях Бітрікс24, розділивши їх на 2 окремі лінії (різні автоматичні повідомлення, різний час робочого дня, різні відповідальні, але відповідають все з CRM)
 
sc.jpg

Чим особлива форма замовлення Зворотного дзвінка? Клієнт заповнив CRM-форму (Ім'я + Номер телефону), Бітрікс24 набирає співробітників відділу продажів, хто перший узяв трубку, того Бітрікс24 і пов'язує з клієнтом. Всі дії відбуваються протягом 30 сек. Автоматизація!
 
scandia-8.jpg

На додаток, ми замінили стандартні форми зворотного зв'язку на сторінках сайту на CRM-форми. Тепер замовник може не тільки змінювати поля форми прямо з Бітрікс24 в будь-який час, але і отримувати інформацію про п'ять останніх сторінках, які клієнт відвідав перед заповненням форми. Зручно, чи не так? А ще дізнатися звернувся цей лід з реклами чи ні (gclid, utm, тощо ...)
 
scandia-4.jpg

Ще одним важливим кроком у налагодженні CRM під клієнта виявилася телефонія в сукупності з коллтрекінгом. У клієнта було 10 міських номерів 044 ХХХ-ХХ-ХХ і всі вони вже були прив'язані до Бітрікс24, але тут виникло дві проблеми:
 
- над однією довелося трохи помучитися, але вирішити таки вдалося (без знань програмної частини буде незрозуміло)
- а друга - актуалізація та налаштування джерел дзвінків засобами Бітрікс24 (контекстна реклама, рекламні площадки, прямий перехід на сайт і ін.)
 
 На сайті замовника вже присутній готовий скрипт коллтрекінга, тому залишалося скласти таблицю джерел дзвінків, зіставити дані і трохи поправити настройки телефонії. Процедура проста, триває недовго і результат не змусив себе довго чекати.
 
 Також ми підключили поштову скриньку до модуля CRM, тепер всі звернення на ящик компанії також фіксуються в CRM у вигляді лидов.
 
 Чесно кажучи, найскладнішим в налаштуванні Бітрікс24 для мене виявився не сам функціонал, з цим я кожен день працюю, а приведення в порядок довідника CRM. До моменту закінчення настройки, в системі вже налічувалося понад 30 джерел залучення клієнтів і близько 4500 лидов! Начебто небагато, але, коли потрібно пройти всі Ліди по колу раз 10, виходить вже 4500 * 10 = 45000 лидов, а поки половину з них отредактіруешь ... Це займає час. Але після декількох годин копіткої роботи результат не міг не радувати :)
 
scandia-5.jpg

Також в список необхідних робіт входили:
 
-тих. аудит Бітрікс24 і тестування продуктивності (показники швидкості роботи не втішали замовника, тому було прийнято рішення коректно перевстановити коробку зі збереженням всіх правил розгортання системи на сервері. Результат - збільшення індексу продуктивності системи в 3,5 рази)
 
Панель управления.png

- оновлення порталу до останньої версії (430 оновлень - найбільше оновлення, яке я коли-небудь ставив замовникам)
- стандартна настройка CRM (заклад користувачів в систему, створення структури компанії, настройка прав користувачів і т.д.)
 
  Ну і на фінал - подвійне навчання всіх співробітників компанії (майже 40 осіб!) - навчання відділу продажів роботі з модулем CRM і інших співробітників загальному функціоналу роботи з Бітрікс24.
 
Scandia-76.png

sc-b24.jpg

Підсумок:

Scandia-logo.png

Мені сподобався цей проект. Цікавий, в той же час непростий. Були виклики, були труднощі, але ми все подолали. Незважаючи на технічні перепони, замовник всіляко сприяв, намагався допомагати і брати участь у впровадженні, що, як виконавцю, дуже приємно :)
 
 Попереду ще багато задуманого і поки що ні реалізованого, ще багато нового функціоналу має вийти від розробників Бітрікс24, якого дуже чекають наші замовники і про який давно мріяли - e-mail розсилки, SMS розсилки, новий мобільний додаток і ін., А найважливіше - працювати всім в одній системі, сьогодення корпоративному порталі.
 
 Ну, а наостанок, трохи планів на 10 років :)


scandia-6.jpg
scandia-7.jpg