Блог

Корисно 205

Топ 5 Помилок в SMM у Початківців

Соціальні медіа можуть бути справжнім звіром, в питаннях маркетингу. Вам всього лише потрібно знайти правильну стратегію, яка працює, регулярно публікувати корисну інформацію, взаємодіяти з аудиторією, відповідати на коментарі, а потім знайти золоту середину в якості і кількості публікацій. Не так вже й просто, вірно? Навіть міжнародні бренди з цілими командами, присвяченими боротьбі соціальних медіа та ЗМІ, часто не справляються з цим завданням, тому не турбуйтеся якщо ваш невеликий бізнес теж. Ось деякі з поширених помилок малого бізнесу в їх маркетингу в соціальних медіа, і що може бути заважає їх успіху.
 
  1. Намагатися бути занадто «соціальними».
 

 Ви колись відвідували Twitter сторінку будь-якого бренду і виявляли, що вони не «твіти» з 2009 року? Моя перша думка - це те що тут коїться щось підозріле, і бренд відразу втрачає свою цінність у мене в голові. Чи не позбуватися від іміджу вашого клієнта з вас, поширюючи ваш соціальний присутність занадто тонкий. На сьогоднішній день існує досить багато соціальних мереж, але це не означає, що ваша невелика компанія повинна бути у всіх з них. Набагато більш ефективно для вас, зосередитися на платформах, які мають безпосередній стосунок до конкретно вашої аудиторії і мають кращі конверсії. Це може бути Twitter і Facebook або Pinterest і Instagram - все це залежить від вашої галузі та де тусується ваша цільова аудиторія. Набагато ефективніше мати активну присутність на двох мережах, ніж тьмяне на чотирьох. Ваша аудиторії в кінцевому підсумку буде просто нудно з вами, і ваші сторінки дійсно можуть перешкодити бізнесу, а не допомогти йому.
 
  2. Чи не взаємодіяти з аудиторією.
 

 Соцмережі це не зал для глядачів, де ви стоїте на сцені і вигукували інформацію німий аудиторії так, як вам зручніше. Це місце для обміну ідеями, місце де можна задати питання, дізнатися більше і поділитися цим. Якщо ви докладаєте зусиль, щоб дізнатися вашу аудиторію, то як ви хочете, щоб вони були зацікавлені у вашому бізнесі? Це особливо актуально, так як більше 67% споживачів користуються соціальними медіа отримати відповіді на конкретні питання - і вони очікують відповідей швидко. Понад 50 відсотків користувачів Facebook хочуть отримати зворотній зв'язок протягом одного дня, а в Twitter, ці тимчасові рамки скорочені до декількох годин. Кидаючи свою аудиторію на глухі соцмережі ви ризикуєте втратити свій бізнес.
 
  3. Не звертати уваги на відгуки.
 

 Дозвольте мені особливо звернути увагу на цю помилку, а також додати, що ви зобов'язані працювати з вашими «недоброзичливцями" не менше ніж з іншими. Не можна ігнорувати негативні відгуки онлайн. Подивіться на них, як на можливість перетворити ситуацію вигідну для компанії, і показати незадоволеному клієнту, що ви дбайливі і чемні. Багато "безликі" компанії мають репутацію холодних і егоїстичних. Соціальні медіа дозволяють зруйнувати цей образ і показати свою веселу і доброзичливу сторону. Ваші дії можливо не зможуть усунути проблему, але ваша відповідь буде розглядатися існуючими і потенційними клієнтами на вашій сторінці. Те як ви вирішите проблему може показати компанію в хорошому світлі, в той час як «ігнор» може зробити вас винним за всіма пунктами.
 
  4. Перестаратися в бажанні продати.
 

 Кінцева мета ваших соціальних засобів - це звичайно ж конверсія аудиторії або продажу, але це не повинно бути занадто очевидно. У всякому разі, користувачі йдуть в соцмережі в спробі дистанціюватися від традиційних потоків реклами. Вони вибирають соціальні медіа для «свіжості» взаємодій і короткого змісту. Не будьте одним з невеликих підприємств, які забувають, що не можна наступати на клієнта. Продаж через зміст, повідомлення в блозі, які спрямовують трафік на ваш сайт або відео - ось ключ до грамотного SMM. 76 відсотків B2C маркетологів використовують контент-маркетинг з метою продажу та утримання клієнтів. Уникайте нав'язливої ​​реклами та збережіть увагу клієнта на інформації про особливі події, промоакциях або знижки.
 
  5. Недооцінка SMM
 

 Якщо ви намагаєтеся контролювати свій бізнес і керувати акаунтами в соціальних мережах, то ви намагаєтеся сісти на два стільці відразу. Ви ніколи не зможете виділити достатньо часу для досягнення успіху у всьому, за винятком органічного зростання вашого бізнесу. Найміть професіонала, щоб провести грамотний соціальний маркетинг. Ви хочете, щоб ваші соціальні медіа процвітали, але ви точно не хочете, нехтувати своїми прямими обов'язками, як власник бізнесу.